ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7336672
*
nr 733 6672
Spegel
1950-tal, fasettslipat glas, höjd: 96
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:49:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 15:46:31
1
100 kr
8/1 14:28:07
2
200 kr
9/1 17:47:17
3
Vinnande bud
9/1 18:11:37
4
350 kr
9/1 18:17:01
4
450 kr
9/1 18:41:22
5
550 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 733 6672
Spegel
1950-tal, fasettslipat glas, höjd: 96
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 15:46:31 | 1 | 100 kr |
8/1 14:28:07 | 2 | 200 kr |
9/1 17:47:17 | 3 | Vinnande bud |
9/1 18:11:37 | 4 | 350 kr |
9/1 18:17:01 | 4 | 450 kr |
9/1 18:41:22 | 5 | 550 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27